Pozvánky - přílohy

Příloha pozvánky


Děti si podzimní prázdniny v knihovně užijí

Knihovna Třinec připravuje na podzimní prázdniny speciální program pro děti a upravenou otevírací dobu. V pondělí 29. 10. a v úterý 30. 10. bude výjimečně otevřeno už od 8.00. Děti si budou moct vytvořit draka nebo zahrát s knihovníky deskové hry. A to není zdaleka všechno.

„Prázdninový program už je taková naše tradice. Víme, že pro rodiče a prarodiče není vždy jednoduché najít prostor, ve kterém by mohli trávit s dětmi čas. Proto budeme mít otevřeno už od rána a na dopoledne budeme mít vždy připravenou nějakou kreativní a zábavnou aktivitu,“ popisuje Marie Gorylová, vedoucí Knihovny pro děti.

V pondělí budou děti společně s knihovníky a knihovnicemi vyrábět papírové létající draky a pokud to počasí dovolí, tak si výtvory rovnou vyzkouší. V úterý si ráno a dopoledne budou moct všichni zahrát deskové hry, kterých má třinecká knihovna opravdu velkou zásobu. Knihovníci se zhostí rolí mentorů a také samotných hráčů. To však není vše, co si na poslední říjnový týden v knihovně připravili.

„Rozhodli jsme se, že po delší pauze opět oživíme program s názvem Strašidlení, který měl v minulosti velký úspěch“ říká Gorylová.

Jedná se o dobrodružnou a trochu strašidelnou procházku knihovnou, která je určená všem odvážlivcům straším 6 let, kteří si troufnou přijít bez rodičů.
Dále děti čekají hry, kreativní dílny a další zábavné aktivity. Akce se koná zdarma a je možné se na ní přihlásit v Knihovně pro děti osobně, na tel.: 558 999 120 nebo na e-mailu: deti@knihovnatrinec.cz.

Detaily jednotlivých akcí:
https://knihovnatrinec.cz/udalost/tvorime-draka/
https://knihovnatrinec.cz/udalost/deskohrani-pro-deti/
https://knihovnatrinec.cz/udalost/strasidleni/